На Сумщині поширюється новий штам COVID-19 “Пірола”

. Фото: Суспільне Суми

За два останні тижні захворюваність на коронавірус на Сумщині збільшилась майже вдвічі. Чим відрізняється нинішній штам “Пірола” від попередніх, та який перебіг захворювання — дізнавались кореспонденти Суспільного.

На Сумщині зростає кількість хворих на Ковід-19. Про це повідомили в обласному управлінні охорони здоров’я. Нині на стаціонарному лікуванні в медзакладах області перебуває 30 людей

Ріст захворюваності на Ковід пов’язаний із похолоданням, зазначила головна експертка управління охорони здоров’я Сумщини з інфекційних хвороб Ірина Троцька.

"Ми спостерігаємо зростання кількості гострих респіраторних інфекцій, а сьогодні це захворювання відноситься саме до ГРВІ і, як і інші ГРВІ, поряд з ними йде і зростання кількості хворих на Ковід”, — розповіла голова групи експертів управління охорони здоров'я Сумської ОДА з інфекційних хвороб Ірина Троцька.

Ірина Троцька. Фото: Суспільне Суми

Нинішній штам коронавірусу називається “Пірола”.

"Це той же “Омікрон”. Його особливостями є те, що може більш довготривалий кашель спостерігається і як і в перші випадки саме 20-го, 21-го року. Ми тоді спостерігали дуже багато випадків, коли люди втрачали нюх і смак. Сьогодні ми спостерігаємо те саме”, — розповіла Ірина Троцька.

У порівнянні з попереднім тижнем, кількість хворих на коронавірус зросла майже вдвічі.

"Якщо за попередній тиждень, за 38-мий ми мали 17 випадків за тиждень, то сьогодні за оперативними даними, за оперативною інформацією ми маємо тридцять випадків”, — розповіла Ірина Троцька.

Лікарка сімейної практики Альона Тонконожко сказала, що серед її пацієнтів хворих на Ковід з початку осені діагностовано не було. Але це не значить, що їх немає. Бо не всі, хто захворів, звертаються до лікаря.

Альона Тонконожко. Фото: Суспільне Суми

“Вони не звертаються, заражають інших людей. Вони приходять, розказують, що в них на роботі, приміром, є епідемія, а звернулись тільки одна або дві людини з цього колективу”, — сказала Альона Тонконожко.

За словами лікарки, найкращим способом мінімізувати ризик зараження є вакцинація. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря.

“Вакцина є. Якщо люди бажають, то можна звернутися. Це, звичайно, завжди актуально, як і вакцина проти грипу, так і від Ковіду. Кожного року ревакцинація, особливо для людей з групи ризику”, — запевнила Альона Тонконожко.

Групи ризику, яким рекомендовано робити щеплення від коронавірусу залишились незмінними.

“Люди похилого віку, люди з серйозними соматичними розладами: це мається на увазі серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, це зайва вага - метаболічний синдром, так званий. Це онкозахворювання, туберкульози, ВІЛ-інфекція”, — впевнена Ірина Троцька

Визначити наявність захворювання на Ковід можна самостійно, придбавши в будь-якій аптеці тест. Якщо ж лікар пропонує стаціонарне лікування медики радять не відмовлятися.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram