Ексвагнерівців у Росії вербують до ПВК "Редут" — британська розвідка

Російські військові на навчаннях, територія, контрольована угрупованням "ДНР", Донецька область, 31 січня 2023 року. AP/Alexei Alexandrov

Російська ПВК "Редут", яку контролює Міноборони РФ, вербує найманців-"добровольців" до своїх лав. Зокрема, колишніх "вагнерівців".

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Розвідка Британії пише, що приватна військова компанія "Редут" вербує найманців під виглядом "добровольців", зокрема колишніх членів ПВК "Вагнер". Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генерального штабу Росії, вочевидь, контролює та фінансує діяльність групи.

Вербуванням до ПВК Росія, можливо, намагається уникнути мобілізацій серед російського населення, що викликало б негативну реакцію серед громадян.

З початку повномасштабного вторгнення РФ "Редут" брав участь на війні проти України у Донецькій, Харківській, Київській та Луганській областях. Чисельність угруповання, ймовірно, налічує більш як 7 тисяч військових. Зараз "Редут" є одним із підрозділів ПВК і Добровольчого корпусу, які Міноборони Росії використовує, щоби посилити свою регулярну армію.

Які російські приватні військові кампанії наразі воюють в Україні?

Аналітикиня ISW Катерина Степаненко в липні розповіла Суспільному, що в Україні зараз присутні "Редут", "Патріот" і кілька ПВК, афілійованих з "Газпромом". Але жодна з них не є такою ж незалежною, як "Вагнер". "Редут" і "Патріот" повʼязані з Міноборони Росії. Було багато повідомлень, як російські військовослужбовці або добровольці записувалися в те, що вони вважали ПВК, а потім з’ясовувалося, що вони підписують контракти з російським Міноборони.