У британському Міноборони оцінили перспективи використання РФ нової залізниці до Маріуполя

. Будівництво залізничного моста через річку Кальміус. Фото Петро Андрющенко

Росія працює над створенням нової залізничної лінії до окупованого Маріуполя, використовуючи ресурси цивільних підрядників. При цьому залізниця перебуватиме в зоні ураження українських високоточних озброєнь великої дальності.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

Як зазначають в Міноборони королівства, залізнична логістика продовжує залишатися життєво важливим компонентом підтримки російського вторгнення. Росія використовує свої залізничні мережі для доставки боєприпасів, бронетехніки, палива та особового складу на територію України.

"Залізнична мережа на окупованій Україні залишається значною мірою життєздатною, але вразливою для періодичних уражень з боку української артилерії, ракет повітряного базування та диверсій", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зауважують, що у попередніх конфліктах виснаження залізничного транспорту вимагало цілеспрямованих, стійких і повторюваних атак повітряних та/або наземних військ.

При цьому в міністерстві звернули увагу на те, що Росія майже напевно продовжує підтримувати та вдосконалювати свої залізничні шляхи сполучення в Україні та будує нову залізничну лінію до Маріуполя, що скоротить час у дорозі для постачань на Запорізький фронт.

"Росія використовує цивільних підрядників та обладнання для завершення цього проєкту, ймовірно, розраховуючи, що це ускладнить зусилля щодо визначення цілей та збереже можливості військових залізничних військ для вирішення невідкладних завдань в інших місцях", — зазначається в дописі.

При цьому нова залізнична лінія входить до зони ураження українських високоточних ударних систем великої дальності, додають у Міноборони Великої Британії.

Раніше радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко повідомив, що російські окупанти почали будувати залізну колію, яка дозволить звʼязати Ростов-на-Дону та тимчасово окупований Маріуполь. Це спростить військову логістику та зменшить залежність армії РФ від Кримського мосту