Президент Вірменії затвердив ратифікацію Римського статуту, який дозволяє заарештувати Путіна

. Президент Росії Володимир Путін 15 березня 2023 року в Москві на зустрічі з прокурорами РФ, фото: Getty Images

Президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав ухвалений парламентом країни 3 жовтня проєкт щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомляється на сайті глави вірменської держави.

"13 жовтня президент Республіки Вірменія Ваагн Хачатурян затвердив заяву про ратифікацію Римського статуту МКС, підписаного 17 липня 1998 року, і про прийняття заяви "Про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду Республікою Вірменія на підставі статті 12, частина 3 Статуту", — мовиться у повідомленні.

Раніше, 3 жовтня, вірменський парламент більшістю голосів ухвалив проєкт ратифікації Римського статуту МКС. Країна підписала Римський статут у 1999 році, але тоді не ратифікувала його.

Що цьому передувало

1 вересня уряд Вірменії направив Римський статут Міжнародного кримінального суду до Національних зборів для ратифікації.

На побоювання російської сторони, що ратифікація Римського статуту містить ризики для відносин між Вірменією та Росією, віцеспікер парламенту Акоп Аршакян заявив, що Вірменія не збирається арештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту.

13 вересня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Римський статут МКС буде повністю ратифікований у країні.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

МКС 17 березня 2023 року видав ордер на арешт Путіна та російської уповноваженої з прав неповнолітніх Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Відтак, якщо вони виїдуть за територію РФ у країни, які є учасниками Міжнародного кримінального суду та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до Гааги.

Головний прокурор МКС Карім Хан підкреслив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової не має терміну давності.