Уряд Естонії схвалив використання заморожених активів РФ для відшкодування збитків Україні

. Фото: AP

Влада Естонії 12 жовтня схвалила і направила до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка серед іншого передбачає використання російських заморожених активів для відшкодування збитків, завданих Україні через війну.

Про це йдеться у заяві прем'єр-міністерки Естонії Каї Каллас.

Згідно із законопроектом, правовий простір Естонії буде організовано ширше, щоб компетенції та повноваження установ зі здійснення та нагляду за санкціями були більш чіткими та ефективними. На думку Каї Каллас, для Росії дуже важливо "підняти ціну агресії".

"Ми повинні знайти способи притягнути РФ до фінансової відповідальності за шкоду, завдану Україні. Законопроект, який ми з урядом сьогодні спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні. Ми повинні бути прикладом і стимулом для інших країн ЄС у встановленні подібних правил. Росія повинна компенсувати Україні всю заподіяну війною шкоду", — наголосила Каллас.

Очільник МЗС країни Маргус Цахкна також підтримав ініціативу Естонії щодо використання заморожених російських активів.

"Я радий, що сьогодні уряд схвалив проект поправок до Закону про міжнародні санкції, метою якого є упорядкування правового простору Естонії з метою посилення компетенції та повноважень інституцій у впровадженні та нагляді за санкціями. Частиною законопроекту є ініціатива Естонії використовувати заморожені активи РФ для компенсації збитків, завданих жорстокою війною Росії проти України. Гроші на відшкодування збитків, завданих РФ Україні, не повинні надходити лише від платників податків інших країн", — сказав Цахкна.

В Естонії на момент розробки проекту на підставі міжнародних санкцій було заморожено активи РФ на суму приблизно у 38 мільйонів євро.

У липні повідомлялось, що лідери Європейського союзу підтримують плани, які передбачають введення податку на непередбачений прибуток, отриманий від заморожених активів Центробанку РФ сумою понад 200 мільярдів євро, для допомоги у відновленні України.