Rheinmetall передав Україні комплекси SurveilSpire для боротьби з дронами

. Мобільна платформа системи спостереження SurveilSPIRE. Кадр з відео DefSecIntel

Концерн Rheinmetall передав Україні додаткові комплекси виявлення та боротьби з дронами під назвою SurveilSpire.

Про це йдеться у повідомленні Rheinmetall.

"Замовлення у двозначному діапазоні мільйонів євро. Замовлення зробив німецький уряд. Доставка комплексів уже розпочалася", — йдеться у повідомленні Rheinmetall.

Компанія виграла новий тендер на постачання ЗСУ систем SurveilSpire, призначених для розвідки та боротьби з дронами. До складу комплексу входить мобільна вежа з камерами денного і нічного бачення, пілотовані дрони і система управління. Транспортні засоби також входять в комплект.

SurveilSpire використовується, зокрема, для моніторингу ділянок місцевості. Система також може забезпечити мережу 5G. Rheinmetall розробляє комплекс й співпраці естонською компанією DefSecIntel.

Для розгортання системи потрібно лише три людини. SurveilSpire використовує бездротові канали зв'язку, зокрема 4G та Starlink, для передачі відео на мобільний командний пункт. Сонячні панелі дозволяють SurveilSpire збільшити тривалість роботи.

Отриману від камер та розвідувальних дронів інформацію блок управління комплексу обробляє за допомогою спеціального програмного забезпечення та штучного інтелекту.

У серпні Норвегія повідомила про передачу Україні систем для боротьби з безпілотниками Cortex Typhon C-UAS, виробником якої є компанія Kongsberg Defence & Aerospace.