Німеччина дозволила Rheinmetall створити оборонне підприємство спільно з Україною

. Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі, фото: AP

Федеральне антимонопольне відомство Німеччини дозволило концерну Rheinmetall створити спільне оборонне підприємство в Україні.

Про це повідомили на сайті німецької збройової компанії.

"Спільне підприємство базуватиметься в Києві та займатиметься сервісом і технічним обслуговуванням, а також складанням, виробництвом й розробкою військових транспортних засобів", — вказали в антимонопольному відомстві.

На початковому етапі підприємство працюватиме виключно в Україні. У Німеччині цей проєкт не призведе до будь-якого дублювання чи будь-яких ознак занепокоєння з приводу конкуренції.

Що відомо про будівництво заводу Rheinmetall в Україні

У травні "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — виробництвом.

10 липня гендиректор концерну Армін Паппергер розповів, що концерн протягом наступних 12 тижнів відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні. Там планують будувати та ремонтувати танки, а також навчати українців обслуговувати бронетехніку.

Відповідний ремонтний центр скоротить відстані, на які повинні транспортуватися танки. Однак це створює проблеми з безпекою: в оточенні президента РФ Володимира Путіна раніше пригрозили, що Москва завдасть удару по будь-якому об'єкту, який створить Rheinmetall в Україні.

У відповідь Паппергер наголосив, що від планів створення заводу в Україні не відмовляється. Ба більше, планує захистити його від атак за допомогою систем ППО власного виробництва.