Угорщина хоче затримати виплату половини з €50 млрд допомоги Україні від ЄС — Bloomberg

. Будапешт, Угорщина, 28 липня 2022 р. Фото: Getty Images

Угорщина запропонувала країнам-членам Європейського союзу розділити пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро і спершу надати тільки половину від ухваленої суми.

Про це пише Bloomberg з посиланням на ознайомлені джерела. За словами джерел, минулого тижня Угорщина повідомила державам-членам, що на даному етапі для України буде достатньо 25 мільярдів євро. Далі ЄС має оцінити внесок в середині періоду виплати 2024-2027 років, коли можна буде надати ще 25 мільярдів євро залежно від потреб України.

Така пропозиція ще більше ставить під загрозу підтримку України, яка викликає занепокоєння через виключення допомоги Україні з бюджету США, зазначає Bloomberg.

Щоб змусити Угорщину відмовитись від блокування допомоги Україні, ЄС може розблокувати майже 13 мільярдів євро фінансування для Будапешта. Ці кошти наразі заморожені через проблеми з верховенством права в Угорщині.

Bloomberg зазначає, що важливість дебатів щодо фінансування ЄС лише зросла після недільної угоди зі США щодо запобігання припинення роботи уряду, за винятком допомоги Києву в розмірі 6 мільярдів доларів. Президент США Джо Байден закликав законодавців-республіканців підтримати кошти, додавши, що вони "за жодних обставин не можуть допустити, щоб підтримка Америки Україною була перервана".

Раніше Єврокомісія запропонувала збільшити спільний бюджет ЄС на 66 млрд євро для покриття витрат, частина з яких піде на програму фінансової підтримки України у розмірі 50 млрд євро, щоб допомогти покрити витрати блоку на наступні 4 роки.

3 жовтня Європарламент підтримав ініціативу, яка передбачає створення Українського фонду — нового фінансового інструменту для України обсягом до 50 млрд євро на період від 2024 по 2027 рік.