Від початку року СБУ нейтралізувала майже 4 тисячі кібератак з боку РФ

Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Від початку цього року кіберфахівці СБУ нейтралізували майже 4 тисячі кібератак на органи влади та критичну інфраструктуру України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

"Кіберфахівці Служби безпеки системно протидіють загрозам інформаційно-підривної діяльності окупантів. З початку цього року нейтралізовано майже 4 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури України", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили фахівці СБУ, більшість кібератак спрямована на пошук несанкціонованого доступу до електронного документообігу держустанов і технологічних систем інфраструктури.

"Зазвичай такими "точками входу" для російських хакерів є публічно доступні сервіси, насамперед – електронна пошта", — поінформували у відомстві.

Для посилення міжвідомчої взаємодії СБУ підключила електронні системи понад 1700 представників урядових структур і стратегічно важливих об’єктів до платформи обміну інформацією про виявлені кіберінциденти MISP-UA, додали у Службі безпеки.

Держспецзв’язку 26 вересня повідомляла, що впродовж січня-червня 2023 року кількість кібератак проти України зросла до 762. Це у понад два рази більше за показники другої половини 2022 року. Водночас кількість критичних кібернападів за цей період, зменшилася на 81% — до 27, що свідчить про покращення захисту.