Перемога України у війні залежить від співпраці з Євросоюзом — Зеленський

Доповнено
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Перемога України у війні з Росією залежить від співпраці з Європейським Союзом та від оборонної підтримки ЗСУ під час війни з Росією.

Про це під час виступу на Раді ЄС заявив президент України Володимир Зеленський.

Звертаючись до міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, він наголосив, що сьогоднішнє виїзне засідання міністрів зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу – це не лише вагомий прояв солідарності з Україною, але й новий крок на посилення Європи, що додає їй лідерства та ініціативи.

"Потрібні постійно нові оборонні та дипломатичні, політичні та інтеграційні, економічні та санкційні кроки, які робитимуть сильнішими наші спільні позиції. Що більше буде нашої активності, нашого лідерства, наших ініціатив, то менше буде шансів у Росії на адаптацію до нашого спільного тиску", — сказав президент.

Серед таких важливих кроків, які мають бути зроблені, Зеленський назвав:

  1. активність в оборонній підтримці України та захисті життя (постачання зброї, снарядів, розширення спектра підготовки українських воїнів і збільшення спільних виробничих потужностей ОПК);
  2. залучення якнайбільше світових лідерів і держав до реалізації "формули миру";
  3. приєднання ще семи держав європейської спільноти до безпекових гарантій для України на шляху до НАТО;
  4. активізацію роботи щодо нового санкційного пакета Євросоюзу проти Росії та розширення санкцій проти Ірану;
  5. початок уже цього року переговорів щодо членства України в ЄС, затвердження інституціями Євросоюзу фінансового інструменту для України – Ukraine Facility
  6. прискорення роботи в Євросоюзі щодо спрямування заморожених російських активів на фінансування відновлення в Україні завданих війною руйнувань.

"Я впевнений, що Україна та весь вільний світ здатні перемогти в цьому протистоянні. Але наша з вами перемога прямо залежить від нашої з вами співпраці: що більше буде наших із вами сильних та принципових кроків, то швидше закінчиться ця війна. Справедливо закінчиться. Відновленням нашої територіальної цілісності та надійним гарантуванням миру для всієї Європи", – заявив Зеленський.

Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що Україна може бути впевнена в рішучості ЄС бути поруч стільки, скільки це буде потрібно.

У понеділок, 2 жовтня, у Києві розпочала свою зустріч Рада ЄС із закордонних справ. До зустрічі долучилися міністри і заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів ЄС. Це сталося вперше за межами Європейського Союзу.

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Лансбергіс заявив, що ЄС стоїть перед "критичним моментом" після того, як політичні зміни в США і Словаччині "поставили під загрозу односторонню підтримку України з боку ЄС і НАТО на тлі російського вторгнення".