ЄС "наближається до критичного моменту" у підтримці України — глава МЗС Литви

Фото: Getty Images

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Лансбергіс заявив, що Європейський Союз стоїть перед "критичним моментом" після того, як політичні зміни в США і Словаччині "поставили під загрозу односторонню підтримку України з боку ЄС і НАТО на тлі російського вторгнення".

Про це пише CNN.

За словами Лансбергіса, представники ЄС з усіх 27 країн-членів зустрілися в понеділок, 2 жовтня, у Києві, щоб надіслати "кришталево чіткий сигнал про те, що Європа з Україною".

Він додав, що події, що відбулися на вихідних, "здатні посіяти сумніви" щодо підтримки України з боку союзників.

"Багато повідомлень, які були надіслані з Брюсселя, Вашингтона чи інших місць, можуть посіяти сумніви щодо того, чи ми налаштовані серйозно. І я сподіваюся, що сьогоднішня зустріч може це виправити і надіслати дуже чіткий, кришталево чистий сигнал, що Європа з Україною до самої перемоги", — сказав Лансбергіс.

У суботу американські законодавці вирішили не включати запит на допомогу Україні у розмірі 6 мільярдів доларів до тимчасового законопроєкту, покликаного уникнути закриття уряду. Тим часом, партія колишнього прокремлівського прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо перемогла на парламентських виборах, що відбулися в неділю. Фіцо виступав за припинення допомоги Україні та блокування заявки Києва на вступ до НАТО, нагадує CNN.

У понеділок, 2 жовтня, у Києві розпочала свою зустріч Рада ЄС із закордонних справ. До зустрічі долучилися міністри і заступники міністрів закордонних справ усіх 27 країн-членів ЄС. Це сталося вперше за межами Європейського Союзу.