ДТЕК Енерго повідомляє про 84% готовності до опалювального сезону

Фото: з Фейсбуку ДТЕК Енерго

Компанія "ДТЕК Енерго" повідомила про 84% готовності своїх ТЕС до опалювального сезону.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ДТЕК.

“Усього з початку року енергетики відремонтували вже 16 енергоблоків ТЕС ДТЕК Енерго. Для стабільної роботи під час опалювального сезону планується реалізувати 19 ремонтів енергоблоків до старту опалювального сезону. Тобто, наразі виконано 84% запланованого”, — йдеться у повідомленні.

Загалом в рамках ремонтної кампанії до кінця року ДТЕК Енерго планує відремонтувати 27 енергоблоків.

Зокрема зазначається, що ДТЕК Енерго ввів в роботу після поточного ремонту енергоблок однієї із теплоелектростанцій компанії. Це дозволяє збільшити потужність та надійність енергосистеми на додаткові понад 100 МВт, а вже у найближчі дні очікується, що вона зросте до 225 МВт.

Минулого місяця енергетики ДТЕК Енерго ввели в енергосистему після ремонтів три енергоблоки. Ще один було додано після розконсервації та модернізації. Завдяки ним вдалося збільшити потужність енергосистеми до 800 МВт. Таким чином, з початку минулого місяця енергосистема отримала майже 1 ГВт оновлених потужностей.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб’єктів.