Конгресмени США виключили із проекту оборонного бюджету $300 млн для України

Фото: Associated Press

Конгрес США вирішив вилучити 300 мільйонів доларів допомоги для України із оборонного бюджету Сполучених Штатів на 2024 рік.

Про це стало відомо під час засідання.

Палата представників Конгресу США у четвер, 28 вересня, підтримала пропозицію, яка передбачає вилучення з проекту оборонного бюджету країни на наступний фінансовий рік (починається 1 жовтня) пункту про виділення 300 мільйонів доларів для України та можливість розгляду питання щодо цих коштів у рамках окремої законодавчої ініціативи.

Пропозицію підтримали 217 законодавців, 211 проголосували проти. Очікується, що на голосування винесуть питання про те, чи варто виділяти Україні ці гроші у рамках ініціативи сприяння безпеці. Програма передбачає укладання Міноборони США контрактів із виробниками, а не надання тієї чи іншої техніки безпосередньо із запасів Пентагону.

За даними газети Politico, речник Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті розраховує, що такий крок забезпечить підтримку більшої кількості республіканців при голосуванні за проектом оборонного бюджету країни.

Раніше, 23 вересня, спікер Палати представників Конгресу США, республіканець Кевін Маккарті заявив, що збереже допомогу Україні в законопроєкті про фінансування Пентагону. Таким чином він змінив свою заяву, зроблену днем раніше, про вилучення цих коштів.

Виділення коштів Україні від США та їх аудит

Оскільки Сполучені Штати продовжують надсилати мільярди доларів допомоги Україні, деякі члени Конгресу, зокрема республіканці, закликають посилити нагляд, щоб запобігти шахрайству та зловживанням.

Так, генеральний інспектор Пентагону створив нову команду в Україні для кращого моніторингу допомоги Києву з боку США у сфері безпеки. В організації повідомили, що високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а додатковий персонал очікується до кінця вересня.

Це стало першим випадком, коли генеральний інспектор оборони матиме персонал в Україні після вторгнення Росії в лютому 2022 року, заявила прессекретарка Меган Рід.

Президент США та інші високопосадовці адміністрації пообіцяли продовжувати допомагати Україні стільки, скільки це буде потрібно.