Арестович потрапив у скандал через сексистські висловлювання

Олексій Арестович. Фото: alexey.arestovich/Facebook

Колишній позаштатний радник Офісу президента Олексій Арестович на своїх закритих "психологічних семінарах" пропагує сексизм та висловлює насильницькі думки.

Журналістки Яна Брензей та Емма Антонюк на своєму YouTube-каналі "Палає" опублікували відео з вирізками із двох платних семінарів Арестовича.

Там він називає жінок "істотами" та говорить про бажання "задушити" їх. Водночас чоловіків він вважає "богами" та "ідолами", яких треба возвеличувати.

"Жінка повинна дивитись на чоловіка, як на ідола"

Зокрема під час семінару Олексій Арестович розставляє чітку ієрархію між жінкою та чоловіком.

"Жінка, як казав мій один знайомий, на чоловіка повинна дивитися, як на ідола. І вимазувати періодично своєю жертовною кров’ю йому губи", – каже Арестович.

Ексрадник ОПУ також розповідає, що жінки – "неврівноважені", а будь-яку суперечку з ними можна вирішити матеріально.

"У момент, коли жінка на вас кричить, дряпає, намагається випити всі соки, зробити вас винним і каже: "Скажи, хоч що-небудь, сволото!". Що ви повинні робити? Варіантів кілька – відійти подалі, кинути гаманець, сказати "Іди, купи собі все, що хочеш". Варіант два – обійняти її мовчки. І варіант три – обійняти й тра***ти", – заявляє він.

"Всі чоловіки бажають задушити жінку"

Також Олексій Арестович розповідає, що, на його думку, всі чоловіки бажають задушити жінку.

"Хлопці, доки нас дівчата не чують, і ми можемо з вами нормально і відверто поговорити. От скажіть, що хочеться зробити із цими істотами? Придушити! Причому душити, не відпускаючи. Спочатку, звісно, хочеться тра***ти, а коли набридне, чи звикли, чи наїлись, далі хочеться придушити нах**н, щоб її ніколи не було. І після цього не розмикати пальців роки три, доки гарантовано не задушиш. З цим їхнім ниттям, з тривожністю, зі спробами контролювати, каструвати, нікуди не пускати", – каже Арестович.

Народна депутатка Інна Совсун написала заяву до правоохоронних органів, щоб ті відкрили кримінальне провадження щодо колишнього радника Офісу президента Олексія Арестовича за ст. 300Дії, передбачені статтею, караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Кримінального кодексу України: за розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

"Зізнаюся, в мене не вистачило нервів подивитися відео цього семінару. Але читаючи розшифровку, мені це дуже нагадало про злочини росіян на окупованих територіях. І якщо якийсь учасник цього "семінару" потім спробує задушити жінку – тоді ті, хто постійно запрошував Арестовича на телемарафон, мають знати, що це і їхня відповідальність", — йдеться у дописі Інни Совсун у Facebook.

Суспільне звернулось за коментарями до Олексія Арестовича.

Інші скандальні висловлювання Арестовича

Олексій Арестович вже не вперше потрапляє у скандал через свої висловлювання. 19 червня 2022 року в ефірі власної "Школы мышления Апейрон" він заявив, що ставиться до ЛГБТ-спільноти, як до людей із відхиленнями.

"Я багато разів казав і не буду приховувати: до ЛГБТ я ставлюся як до людей із девіацією, тобто з відхиленнями від норм поведінки. Я в цьому сенсі консерватор. Інша річ, що я точно проти їхнього переслідування. Я вважаю, що в кожному треба передусім бачити людину. Тож до ЛГБТ я ставлюся нормально, а от до пропаганди ЛГБТ – жорстоко. Бо це пропаганда девіації, відхилення від норми, яке має конкретні негативні наслідки для суспільства. Я рішучий противник. До представників ЛГБТ я ставлюся зі співчуттям", – заявив Арестович.

А вже 20 червня 2022 року Арестович розкритикував громадських активістів. Він заявив, що вони псують усе, до чого торкаються – культуру, літературу, музику, кіберспорт, інновації тощо. До вищезазначеного переліку Арестович додав і "український секс".

"Не знаю, як там український секс (давно там не був) але дайте вгадаю – світ бажає його до нестями чи там вже встигли з’явитися наші активісти?", — йшлося в його дописі у Facebook.

17 січня Офіс президента задовольнив прохання Олексія Арестовича про звільнення і відправив позаштатного радника ОПУ у відставку.