Зеленський у лідерах, Подоляк та Арестович у трійці: хто на думку українців найбільш об'єктивно висвітлює війну

Опитування
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк та колишній радник ОП Олексій Арестович, фото з фейсбуку Олексія Арестовича

Українці вважають, що найбільш об'єктивно висвітлюють війну Росії проти України чинні та колишні представники української влади, зокрема президент Володимир Зеленський, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк та ексрадник ОП Олексій Арестович.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва з 23 по 30 березня 2023 року.

Так, на думку громадян, найбільш об'єктивно війну висвітлює президент: Зеленський отримав 56,6% голосів. За Подоляка проголосувало 33,6% українців, за Арестовича — 26%.

20,6% голосі отримав секретар РНБО Олексій Данілов.

Також до кола найбільш фахових та об’єктивних осіб, які висвітлюють події війни, потрапили незалежні експерти, журналісти та блогери (Олег Жданов – 23%, Юрій Бутусов – 17%, Віталій Портников – 13%, Сергій Стерненко – 11% тощо).

Зеленський у лідерах, Арестович у трійці: хто на думку українців найбільш об'єктивно висвітлює війну. Фото: Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю (face-to-face) в усіх регіонах України, за винятком Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, а у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях опитування проводилося на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.