США запровадили санкції проти мережі, яка підтримує виробництво іранських БпЛА

Мінфін США. Фото: Associated Press

Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти транснаціональної мережі закупівель, яка підтримує виробництво дронів в Ірані.

Обмеження застосували проти 5 юридичних та 2 фізичних осіб в Ірані, Китаї, Гонконгу, Туреччині й ОАЕ, повідомили в Мінфіні США.

Як зазначає керівник Офісу президента Андрій Єрмак, деякі компоненти, які закуповувала і постачала ця мережа, знайшли в уламках дрону Shahed-136, який нещодавно збили в Україні. Мінфін США зазначає, що причина санкцій — участь мережі у закупівлі частин для програми Ірану, яка виготовляє та надає дрони для нападів на Україну.

"БпЛА іранського виробництва залишаються ключовим інструментом Росії в її атаках в Україні, включно з тими ударами, які тероризують українських громадян і атакують українську критичну інфраструктуру", — каже у заяві про санкції заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон. Він додав, що США та міжнародні партнери намагатимуться притягнути до відповідальності тих, хто сприяє, що Іран передає Росії свої безпілотники.

Хто тепер під санкціями

  • іранська компанія Pishgam Electronic Safeh Company (PESC) та її гендиректор Хамід Реза Джангорбані;
  • гонконзька компанія Hongkong Himark Electron Model Limited та її офіційний представник Фан Янґ;
  • турецька фірма Dal Enerji Madencilik Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Sirketi;
  • турецька фірма Anka Port Ic Ve Dis Ticaret INSAAT Lojistik Sanayi Limited Sirketi;
  • компанія з ОАЕ Компанія Farhad Ghaedi Goods Wholesalers LLC.

Внаслідок санкцій майно та інтереси згаданих фізичних та юридичних осіб, а також будь-яких організацій, якими вони володіють, повинні бути заблоковані в США. Будь-які транзакції цих компаній та керівників заборонені в межах Сполучених Штатів.

Крім того, під санкції США можуть потрапити окремі особи чи фінустанови, які сприяють значній транзакції або надають значні фінансові послуги для підсанкційних компаній та людей.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні та цивільні об'єкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) інформував, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

1 березня 2023 року британська розвідка повідомила, що у російської армії з'явився другий майданчик для запуску іранських дронів. Тепер РФ почала запускати БПЛА з Брянської області, що скорочує час підльоту до Києва.

Раніше аналітики з Conflict Armament Research зазначили, що Росія модифікувала іранські дрони, переробивши їхню ударну частину для того, щоб завдавати максимальної шкоди енергетичній інфраструктурі України.

10 червня, офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія отримує з Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може бути повністю запущений на початку наступного року.

За його словами, отримані супутникові знімки свідчать про плани розмістити завод з виробництва БПЛА в особливій економічній зоні "Алабуга" в Росії на території Республіки Татарстан.