Північна Корея закріпила свою політику щодо ядерної зброї у Конституції

Атомний ударний підводний човен Північної Кореї, 6 вересня 2023 р., фото: AP

Національні збори Північної Кореї ухвалили поправку до Конституції, згідно з якою країна повинна мати ядерну зброю.

Про це повідомило державне північнокорейське інформаційне агентство KCNA.

"Політика Північної Кореї щодо нарощування своїх ядерних сил стала постійною як Конституція країни", — йдеться у повідомленні.

У своїй промові перед Національною асамблеєю верховний керівник країни Кім Чен Ин сказав, що дуже важливо "прискорити модернізацію ядерної зброї, щоб мати остаточну перевагу стратегічного стримування".

Зазначається, що у проєкті поправок і доповнень у Конституції КНДР відображено зміст того, що Північна Корея розробляє потужну ядерну зброю для "забезпечення прав на існування та розвиток, стримування війни та стабільності в регіоні й решти світу".

У повідомленні називають цю подію історичною для "прискорення всебічного розвитку соціалізму корейського типу".

13 вересня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін зустрілися на космодромі "Східний". Експерти припускають, що два диктатори спілкувалися про військову співпрацю. Зокрема КНДР може передати Росії боєприпаси в обмін на ядерні технології.

8 вересня Північна Корея заявила про спуск на воду нового підводного човна, здатного завдати ядерного удару.

Раніше лідер КНДР Кім Чен Ин закликав військове керівництво країни готуватися до війни, збільшити виробництво зброї й розширення військових навчань.

Що відомо про запуски ракет Північною Кореєю

Востаннє Північна Корея випустила невизначену балістичну ракету в бік Японського моря зранку 13 вересня.

30 серпня КНДР запустила дві балістичні ракети малої дальності 30 серпня. Це сталося після прибуття американського підводного човна з балістичними ракетами до Південної Кореї.

12 липня Пхеньян здійснив випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18.

14 березня КНДР випустила дві балістичні ракети малої дальності в Японське море біля свого східного узбережжя. Північна Корея також заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни. 16 березня КНДР запустила ще одну балістичну ракету — вдруге за тиждень.

Загальна кількість ракетних випробувань, проведених КНДР у 2022 році, оцінюється як "безпрецедентна". За даними ЗМІ, Північна Корея минулого року випустила близько 70 балістичних ракет, зокрема близько восьми міжконтинентальних.