CNN: США, Росія та Китай реконструюють ядерні полігони

ЗМІ
Флюстративне фото: Shutterstock.

Росія, США та Китай за останні роки побудували нові об'єкти та вирили нові тунелі на полігонах для випробування ядерної зброї.

Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на ексклюзивні супутникові знімки.

Хоча немає жодних доказів того, що Росія, США чи Китай готуються до неминучого ядерного випробування, проте зображення показують нещодавнє розширення трьох ядерних полігонів порівняно з кількома роками.

Один експлуатується Китаєм у крайньому західному регіоні Сіньцзян, одним — Росією на архіпелазі Північного Льодовитого океану, а іншим — у США в пустелі Невада. За останні три-п'ять років там з'явилися нові тунелі, дороги та склади, активізувалося переміщення транспортних засобів.

На полігоні в Китаї, за даними CNN, за останні два-три роки було прорито новий тунель, побудовано нові дороги та побудовано нове сховище для вибухових речовин.

Розширення ядерного полігону на Новій Землі аналітики помітили у лютому 2022 року. Судячи з знімків, у період з 2021 по 2023 рік на архіпелаг прибували кораблі та транспортні контейнери, проривалися тунелі в горах, а взимку розчищалися дороги.

Супутникові знімки, зроблені над ядерним полігоном у Неваді, за даними журналістів, дозволяють говорити, що об'єкт значно розширили у період з 2018 до 2023 року. Представники американського Міненерго та НАСА стверджують, що у Неваді працює лабораторія, де проводяться ядерні експерименти давньої практики, а зброя тестується за допомогою нових технологій без ядерних випробувань.

CNN нагадує, що 24 січня стрілки на Годиннику Судного дня перевели на 10 секунд ближче до "ядерної опівночі" – моменту обміну ядерними ударами. Це найближче положення стрілок до "ядерної півночі", яке вчені-ядерники встановлювали за весь час існування годинника з 1947 року.

Основною причиною переведення стрілок вчені назвали напад Росії на Україну в лютому минулого року і подальші завуальовані загрози Москви застосувати ядерну зброю, зазначає CNN.