Хакери атакували сайти Суспільного. Атаку розслідує Держспецзв’язку

Оновлено
Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Хакери атакували сайти Суспільного. Відповідальність за атаку взяла на себе група "Солнцепёк". Суспільне звернулося до урядової команди реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA.

"Суспільне зазнало хакерської атаки: частина наших сайтів тимчасово не працює. Ми вирішуємо проблему. Водночас усі платформи Суспільне Новини, зокрема сайт suspilne.media, працюють безперебійно. Також читайте нас у соцмережах: Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber", — йдеться у повідомленні команди Суспільного.

Відповідальність за кібератаку взяли на себе хакери російської групи "Солнцепёк".

Через кібератаку Суспільне звернулося до CERT-UA.

"Фахівці Урядової команди реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку, разом з відповідальними співробітниками Суспільного та правоохоронних органів зараз досліджують та опрацьовують інцидент за зверненням мовника", — повідомили у CERT-UA.

Також зазначається, що до інші медіа не зверталися з повідомленнями про ймовірні кіберінциденти та/чи кібератаки.

У травні речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов повідомив, що Росія у кіберпросторі використовує таку саму тактику, як і на полі бою — намагається атакувати цивільну інфраструктуру. За його словами, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA відстежує діяльність понад 80 хакерських груп, більшість із яких — угруповання з РФ, а 90% їхніх членів — російські військові.

Читати ще