У китайському Макао виявили перший випадок мавпячої віспи

Мавпяча віспа. Фото: Центр громадського здоров'я Шотландії

У Китаї у спеціальному адміністративному районі Макао виявили перший випадок зараження мавпячою віспою. Влада закликає жителів із високим ризиком зараження якнайшвидше вакцинуватися.

Про це повідомляє Xinhua.

Пацієнтом є 29-річний житель Макао, який нещодавно відвідував Гонконг і сусіднє з Макао місто Чжухай. Наразі стан чоловіка стабільний та лікується в місцевій лікарні.

Бюро охорони здоров’я Макао попередило жителів регіону про зростання ризику передачі захворювання й закликали звертатися за медичною допомогою за найменшої підозри про інфікування.

Влада заявила, що місцеві жителі з високим ризиком зараження небезпечною хворобою можуть вакцинуватися безкоштовно. Нерезиденти також можуть вакцинуватись, але повинні сплатити за це самостійно.

Мавпяча віспа — рідкісне захворювання, яке викликає вірус роду Orthopoxvirus. Захворювання отримало таку назву через те, що у 1958 році вперше його виявили у лабораторних мавп. У 1970 році медики зафіксували перший випадок мавпячої віспи у людини в Демократичній Республіці Конго.

Що відомо про мавпячу віспу

23 червня Всесвітня мережа охорони здоров'я (WHN) заявила про пандемію мавпячої віспи. У WHN вважають, що оголошення пандемії спростить боротьбу з поширенням хвороби.

23 липня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу.

Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.

15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. 19 вересня медики зареєстрували в Україні другий випадок віспи мавп, хворого шпиталізували до лікарні.