WHN оголосила мавпячу віспу пандемією

Мавпяча віспа. Ілюстративне фото: Центр громадського здоров'я Шотландії

Всесвітня мережа охорони здоров'я (WHNВсесвітня мережа охорони здоров'я — неурядова організація, що об'єднує активістів у сфері громадського здоров'я) заявила, що спалах мавпячої віспи є пандемією. У WHN вважають, що оголошення пандемії спростить боротьбу з поширенням хвороби.

У WHN впевнені, що коректно оцінюють загрозу. За даними організації, на сьогодні у 58 країнах зареєстровано 3417 підтверджених випадків захворювання. Спалах швидко розширюється на кількох континентах. Організація закликала країни та глобальні органи охорони здоров'я до негайних та ефективних дій.

"Немає жодних підстав чекати подальшого зростання пандемії мавпячої віспи. Найкращий час діяти — зараз. Вживши негайних заходів, ми можемо контролювати спалах з найменшими зусиллями та запобігти погіршенню наслідків", — сказав співзасновник WHN Янір Бар-Ям.

В організації рекомендують розпочати інформувати громадськість про симптоми, розширити доступність тестування та відстежувати контакти підтверджених випадків.

WHN зробила заяву напередодні засідання Всесвітньої організації охорони здоров'я, запланованого на 23 червня, на якому планують вирішити, як реагувати на спалах мавпячої віспи.

У WHN вважають, що ВООЗ має терміново оголосити надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення.

Що відомо

  • Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед його симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 травня щонайменше 92 підтверджені випадки мавпячої віспи були виявлені у 12 країнах членах Організації, де цей вірус не є ендемічним (тобто властивим для цих країн).
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.
  • Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.
  • Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що в Україні, напевно, будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху не буде.

Читайте також

Covid-19 та календар щеплень під час війни, інфекційні спалахи й мавпяча віспа — інтерв’ю з головним санітарним лікарем

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного