Зґвалтували більше десяти жінок і дітей: за злочини під час окупації Київщини судитимуть двох солдатів РФ

Військовий РФ (ілюстративне). Фото: Головне управління розвідки МО України/Telegram

Слідство встановило імена двох російських військових, які вчиняли масове сексуальне насильство проти жінок і дітей на Київщині під час окупації регіону минулого року. Зібрані свідчення щодо більше десяти епізодів зґвалтування. Солдатів РФ судитимуть за звинуваченням у воєнних злочинах проти цивільного населення.

Про це інформує Офіс Генерального прокурора.

Слідство встановило, що в березні 2022 року 28-ми та 31-річний військові 15-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади роти снайперів РФ під час окупації населеного пункту на Київщині скоїли серію злочинів сексуального характеру.

За даними розслідування, російські солдати під час перевірки паспортів цілеспрямовано визначали будинки, в яких проживали молоді жінки. Далі росіяни вдиралися до осель мирних мешканок і, погрожуючи зброєю, чинили над ними сексуальне насилля.

Жертвами статевих злочинів стали 12 потерпілих. Серед них — вагітна жінка, 4-річна дитина та ще двоє неповнолітніх дівчат 2004 та 2007 року народження.

При цьому вказані солдати часто змушували родичів дівчат дивитися на акти насильства над дівчатами, або ж членів сім'ї автоматами зганяли в інше приміщення, щоб вони не чинили опору діям ґвалтівників.

Нині прокурори скерували до суду обвинувачення щодо двох військовослужбовців РФ за фактом вчинення сексуального насильства та жорстокого поводження з цивільним населенням (ст. 438 КК України). Ці злочини караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років. Росіян судитимуть заочно.

Правоохоронці встановили імена військових РФ, яких підозрюють у масових сексуальних злочинах на Київщині. Фото: Офіс Генерального прокурора

Поліція просить мешканців Київської області, якщо вони стали свідками чи потерпілими від воєнних злочинів, повідомляти про такі факти.

Інформацію збирають у Публічній бібліотеці Бучанської громади за адресою: м. Буча, вул. Енергетиків, 2. Також можна звернутися за телефоном: +380680461655. Свідчення також передають через Telegram-канал "Воєнні злочини Київська область".

Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні

У вересні 2023 року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.

Станом на 3 серпня 2023 року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

З 24 лютого 2022 року Офіс Генпрокурора зафіксував 235 випадків сексуального насильства, вчинених військовими Росії. Від їхніх дій постраждали 150 жінок та 85 чоловіків. 13 постраждалих є неповнолітніми. Сексуальні злочини зафіксовані у всіх дев'яти регіонах, де перебували окупаційні війська РФ. Найбільше їх зареєстровано на Херсонщині (72), Донеччині (55), Київщині (52) та Харківщині (21).