Дуда — про постачання зброї Україні: "Коли стару техніку замінюють на сучасну, в мене немає проблем її відправити"

Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: AP/Alessandra Tarantino

Президент Польщі Анджей Дуда висловив готовність передавати Україні зброю, яка заміщатиметься шляхом закупівлі нової.

Про це політик повідомив у інтерв'ю газеті Super Express.

"Я зовсім по-іншому інтерпретував слова прем'єр-міністра. Можливо тому, що недавно із ним розмовляв, зокрема про передачу техніки Україні", — пояснив Дуда, коментуючи заяву Матеуша Моравецького щодо припинення військової допомоги Києву.

Президент Польщі зазначив, що "не може бути й мови" про відправку нової техніки, яку Варшава нині закуповує, зокрема артгаубиць К2 або танків К9.

"Ця техніка має послужити посиленню польської армії. Ми не витрачаємо мільярди, щоб раптом віддати їх. Але це не означає, що ми взагалі не передаватимемо зброю Україні. Коли стару техніку замінюють на сучасну, в мене немає проблем відправити її українцям", — підкреслив політик.

Водночас Дуда закликав пам'ятати, хто найбільше виграє, якщо Польща та Україна розійдуться та додав, що "наслідки можуть бути трагічними".

Раніше польський президент стверджував, що слова Моравецького щодо припинення передачі військової допомоги Україні "витлумачили найгіршим чином і невірно інтерпретували".

Що відомо про заяву Моравецького

19 вересня Моравецький у соцмережі X (колишній Twitter) написав, що Польща не передає зброю Україні, оскільки проводить модернізацію своєї армії. Прем'єр також заявив, що розуміє ситуацію, в якій перебуває Україна, яка дає відсіч російській агресії.

Висловлювання глави польського уряду пролунало на тлі конфлікту через заборону Польщею на імпорт українського зерна.