Польща не передає Україні зброю, бо сама активно озброюється — Моравецький

Важливо
. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: AP

Польща зараз не передає Україні озброєння, оскільки сама активно озброюється.

Про це заявив голова уряду Польщі Матеус Моравецький.

Водночас польський чиновник написав, що розуміє ситуацію, у якій перебуває Україна, яка дає відсіч російській агресії.

"Україна захищає себе від нападу Росії, я розумію цю ситуацію, однак як я вже сказав, ми будемо захищати нашу країну. Ми зараз не передаємо озброєння Україні, бо зараз озброюємо Польщу", — заявив Моравецький.

Заява глави польського уряду про те, що допомогу зі зброєю Україні Варшава більше не надає, пролунала на тлі конфлікту між країнами через заборону Польщею на імпорт українського зерна.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська Комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосуються імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочується з 17 до 6 тарифних ліній.

19 липня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у коментарі Reuters заявив, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина попросять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року.