Пентагон призначив керівника моніторингу допомоги Україні

Міноборони США. Ілюстративне фото: Getty Images

Генерального інспектора Пентагона Роберта Сторча обрали головним контролером допомоги, яка надходить в Україну від Сполучених Штатів та інших країн.

Про це пише CNN. Згідно з повідомленням Ради генеральних інспекторів з доброчесності та ефективності, Сторч стане до роботи 18 жовтня. Він контролюватиме приблизно 113 мільярдів доларів допомоги, надісланої Україні міжнародними партнерами з початку вторгнення РФ минулого року.

"Призначення головного генерального інспектора допоможе забезпечити підтримку Конгресом оборони України найбільш відповідальним і ефективним способом", — сказав республіканець Роджер Вікер.

Виділення коштів Україні від США та їх аудит

Оскільки Сполучені Штати продовжують надсилати мільярди доларів допомоги Україні, деякі члени Конгресу, зокрема республіканці, закликають посилити нагляд, щоб запобігти шахрайству та зловживанням.

Минулого тижня генеральний інспектор Пентагону створив нову команду в Україні для кращого моніторингу допомоги Києву з боку США у сфері безпеки. В організації повідомили, що високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а додатковий персонал очікується до кінця вересня.

Це стало першим випадком, коли генеральний інспектор оборони матиме персонал в Україні після вторгнення Росії в лютому 2022 року, заявила прес-секретар Меган Рід.

Президент США та інші високопосадовці адміністрації пообіцяли продовжувати допомагати Україні стільки, скільки це буде потрібно. При цьому деякі скептично налаштовані республіканці ставлять питання, наскільки двопартійною є підтримка таких значних сум допомоги. Дедалі більше республіканців почали ставити під сумнів доцільність виділення мільярдів доларів в Україні і закликають до посилення нагляду, відзначає CNN.

При цьому заклики республіканців до посилення контролю не є одностайними. Лідер Республіканської партії в Сенаті Мітч Макконнелл заявив у вівторок, 12 вересня, що вже є "безпрецедентне розуміння того, як майже 30 типів західних систем озброєнь і транспортних засобів використовуються Україною, часто аж до серійних номерів".