Лавров відхилив мирний план України в ООН

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Photo by Aziz Karimov/Getty Images

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що запропонований Україною мирний план, а також останні пропозиції ООН щодо відродження чорноморської зернової ініціативи є "нереалістичними".

Про це пише Deutsche Welle.

"Це абсолютно нездійсненно. Це неможливо реалізувати. Це нереально, і всі це розуміють, але водночас кажуть, що це єдина основа для переговорів", — сказав Лавров на пресконференції в ООН щодо мирного плану з 10 пунктів, який просуває Україна.

Виступаючи після виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, Лавров заявив, що "конфлікт в Україні вирішиться на полі бою, якщо Київ і Захід залишаться на цій позиції".

Він додав, що Москва вийшла з чорноморської зернової угоди, яка дозволяла безпечно проходити експорт українського продовольства з чорноморських портів, оскільки обіцянки, дані Росії, не були виконані.

За його словами, останні пропозиції ООН щодо відновлення цього експортного коридору для української агропродукції "просто нереалістичні". Дипломат також заявив, що західні держави через підтримку України фактично вступили в пряму війну проти Москви.

"Ви можете називати це як завгодно, але вони воюють прямо з нами. Ми називаємо це гібридною війною, але це нічого не змінює", — сказав Лавров.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.