Буданов прокоментував можливу причетність України до ударів дронів в Судані

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) України Кирило Буданов, фото: Getty Images

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність українських спецслужб до атак дронами в Судані.

Про атаку в африканській країні він розповів у коментарі Голосу Америки.

Генерал додав, що Україна буде діяти проти своїх ворогів “у будь-якій точці земної кулі”.

“Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі. Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам”, — сказав Кирило Буданов.

Атака дронів в Судані

Журналісти CNN не змогли незалежно підтвердити причетність України до серії ударів. Вони заявляли, що отримані відеоматеріали продемонстрували український стиль атак дронів. Як заявили журналісти, атаку в Судані їм підтвердило українське джерело, яке вони не назвали.

На питання про те, чи стоїть за атаками Київ, джерело відповіло тільки, що "ймовірно, відповідальність за це несуть українські спецслужби". Операція включала серію нападів на воєнізовану групу "Сил швидкої підтримки" (RSF), яка, як передбачається, отримує допомогу від російської групи найманців ПВК "Вагнер" для боротьби з суданською армією за контроль над країною.

Журналісти CNN процитували джерело в українському війську, що описало операцію як роботу “не суданських військових”: схема дронів, що летять прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.

Ці напади, як зауважив телеканал CNN, свідчать про можливе поширення наслідків російського вторгнення далеко від лінії фронту в Україні.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за удари, які були відображені на кадрах безпілотника.