У Міноборони Данії визнали, що в частини переданих Україні танків Leopard 1 виявили дефекти — ЗМІ

Німецький танк Leopard 1 у Бельгії, 2023 рік. Фото: Getty Images

У 12 з 20 переданих Україні танків Leopard 1A5 є дефекти.

Про це мовиться в пояснювальній записці міністра оборони Данії Троелса Лунда Поульсена, повідомляє агентство TV2.

Як зазначають журналісти, глава данського МО визнав, що у 10 танках, які вже перебувають на території України, є низка несправностей. За його словами, їх вже усувають військовослужбовці ЗСУ.

Окрім цього, Поульсен поінформував, що ще 10 танків Leopard 1A5 наразі стоять у Польщі та два з них мають "серйозні дефекти".

Агентство вказує, що в Україні немає інженерів, які б могли виправити такі несправності, тому німецька компанія FFG, що відповідає за відновлення танків у Німеччині, розпочне ремонт вже наступного тижня.

Раніше стало відомо, що Україна відмовилась приймати партію з 10 танків Leopard 1A5 від Німеччини, заявивши, що вони потребують ремонту, а техніків і запчастин для цього в української сторони немає.

Що відомо про передачу танків Leopard 1

За даними Business Insider, загалом уряд Німеччини дав зелене світло на експорт в Україну 187 танків Leopard 1. 99 з них належать компанії FFG у Фленсбурзі, яка купила данський запас знятого з експлуатації Leopard 1.

Раніше видання Handelsblatt із посиланням на джерела повідомило, що Україна може отримати до 160 основних бойових танків Leopard 1 із промислових запасів Німеччини.

На початку лютого стало відомо, що Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5, які вже не входять до складу Збройних сил країни.

У травні повідомлялося, що Данія та Німеччина спільно передадуть Україні 80 танків Leopard 1, які будуть готові до використання у червні.

8 вересня в Україну прибули перші 10 танків Leopard 1 німецького виробництва, які передала Данія.