Данія передасть Україні 45 танків — міністр оборони країни

Танк Leopard 1, Німеччина, 19 травня 2000 року. Фото: Associated Press

Данія передасть Україні ще 45 танків. Йдеться про 15 модернізованих танків Т-72 і 30 танків Leopard 1.

Про це на 15-му засіданні Контактної групи з питань оборони України в форматі "Рамштайн" у Німеччині заявив міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен, повідомляє TV2.

Зазначається, що ця допомога є частиною 5,8 мільярдів данських крон (приблизно 560 млн євро), які Данія надала Україні минулого тижня. На сьогоднішній день Данія надала Україні 11,2 мільярда данських крон (понад 1 млрд євро).

У Німеччині 19 вересня розпочалося засідання у форматі "Рамштайн". Для нового міністра оборони України Рустема Умєрова це перша зустріч у такому форматі.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

Попереднє засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбулося 18 липня. Тоді у фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

У червні 2023 року в Брюсселі відбулись зустріч міністрів оборони НАТО і 13 засідання у форматі "Рамштайн". Там обговорювали винищувачі для України, збройну допомогу в контрнаступі та очікування від нього, а також — нові галузі співпраці з Україною.

Контактна група з питань оборони України у форматі "Рамштайн" об'єднує близько пів сотні країн, які долучаються до виділення зброї Києву в його протидії російській агресії.