Швеція доставила в Україну 10 танків Stridsvagn 122

Танк Stridsvagn 122. Фото: Збройні сили Швеції

Швеція цього року передала Україні 10 танків Stridsvagn 122. Разом з танками прибули українські екіпажі, які проходили навчання у Швеції.

Про це повідомив начальник Оперативного відділу штабу армії Швеції Матс Людвіг.

"Ми дали їм усе, що могли, хороший матеріал і хороші знання. Тепер ми бажаємо їм усього найкращого у визволенні своєї країни", — йдеться у заяві.

У ЗС Швеції зазначили, що понад 30 років ці танки становили кістяк шведських механізованих бригад. Тепер українська армія має у своєму розпорядженні десять таких танків з танкістами, навченими шведською армією. Бойові машини вже перебувають на полі бою.

За словами Людвіга, 24 лютого 2023 року, у річницю повномасштабного вторгнення, Швеція оголосила про передачу Україні близько десяти танків.

У штабі армії в Енчепінгу вже провели підготовку до такого рішення, зокрема й навчання українського особового складу на шведських танках.

На цей час на балансі збройних сил Швеції перебуває 120 танків Stridsvagn 122.

Що відомо про танки Stridsvagn 122

Stridsvagn 122 є модернізованою версією німецького танка Leopard 2A5, який виробляється за ліцензією у Швеції. Танк має посилену ходову частину, додаткове бронювання, прожектори квадратної форми, запобіжні пояси та французьку систему димового гранатомета GALAX. Stridsvagn 122 був спеціально розроблений для роботи в шведських умовах, включаючи лісисті та міські райони.