Швеція передасть Україні 10 танків Leopard, а Норвегія — 2 системи NASAMS

Міністр оборони США Ллойд Остін під час віртуальної зустрічі у форматі "Рамштайн", 15 березня 2023 року, фото: AP

Швеція передасть Україні 10 танків Leopard та ключові компоненти засобів протиповітряної оборони, а Норвегія — 2 системи NASAMS.

Про це під час брифінгу за результатами 10 засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн" 15 березня повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.

"Сьогодні ми почули оновлену інформацію про наш прогрес і деякі важливі нові зобов’язання. Швеція оголосила, що надасть Україні 10 танків Leopard і ключові компоненти ППО. Норвегія у партнерстві зі Сполученими Штатами передає Україні 2 системи NASAMS", — уточнив він.

Читайте також: Україна готова відправити в Норвегію військових для навчання роботі із ЗРК NASAMS

Раніше, перед відкриттям 10-го засідання Контактної групи з питань оборони України Остін заявив, що 9 країн взяли на себе зобов'язання надати понад 150 танків Leopard.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також: "Рамштайн-10" вселяє оптимізм — Резніков