У Бердичеві суд продовжив розгляд справи голови громади, обвинуваченого у колабораціонізмі

Оновлено
Судове засідання у справі обвинувачення голови Швайківської громади у колабораціонізмі. Бердичів, Житомирщина. 20 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

20 вересня Бердичівський суд продовжив розглядати справу голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, якого звинувачують у публічній підтримці дій Росії.

Про це із зали засідань суду повідомляють кореспонденти Суспільного Житомир.

Під час засідання заслухали свідків обвинувачення — членів формування, які перебували на блокпосту 22 березня 2022 року під час розмови, у якій, за інформацією сторони обвинувачення, голова Швайківської громади Габріел Мкртчян закликав членів добровольчого формування не чинити опір армії РФ.

"Він висловлювався не якось там тихенько, а досить-таки голосно говорив: "Когда русские придут, то вы слишком не кипишуйте, нам все равно при какой власти сеять. Мы как сеяли, так и будем сеять. Им нужен Киев, а не мы", — ось так він говорив. Окрім того, говорив, щоб ми не чинили опору, коли будуть йти росіяни", — розповів свідок обвинувачення Віктор Лозовицький.

Бердичів, Житомирщина. 20 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Один зі свідків сказав у суді, що цій фразі передувала розмова про те, що членам добровольчого формування не видають зброю. В той же час, відповідаючи на питання адвоката обвинуваченого, свідок сказав, що бетонні блоки для будівництва блокпосту привозив та розвантажував своєю технікою саме Габріел Мкртчян. При цьому Мкртчян відмовлявся забезпечити блокпост дровами.

"З приводу дров було: Карленович говорив, що не треба вам, все одно бухаєте. Не я один чув, всі чули", — каже ще один свідок Сергій Курківський.

Бердичів, Житомирщина. 20 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Габріел Мкртчян підтвердив, що він дійсно був на блокпосту 22 березня, але фразу, яку озвучили свідки, не говорив.

"Взагалі, розмова не в такому форматі була, абсолютно не в такому. Це все вирвали з контексту, що воно було так і ось так, і ось так сказано. Цього не було. Я б ніколи не висловився так, як вони сьогодні говорили. Ніколи", — каже Габріел Мкртчян.

Габріел Мкртчян (справа) зі своїм адвокатом. Бердичів, Житомирщина. 20 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Поліщук для Суспільного Житомир

Зі слів свідків, які давали покази у суді, під час розмови із обвинуваченим на блокпосту перебували понад 20 людей. Після допиту шести свідків обвинувачення суддя завершив засідання.

На наступному засіданні 17 жовтня допитають вісьмох свідків захисту.

ОНОВЛЕНО на 21 вересня

Додано відеосюжет кореспондентів Суспільного

Що відомо про справу голови Швайківської громади, якого обвинувачують у колабораціонізмі

У липні 2023 року Суспільне Житомир повідомляло, що СБУ провела обшуки в будинку голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. У своєму пості у фейсбуці Габріел Мкртчян написав, що правоохоронці з СБУ шукали в нього речі, предмети, техніку, яка могла б засвідчити його зв'язок з РФ.

11 серпня у Бердичеві відбулося перше судове засідання у справі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна. Сам Габріел Мкртчян своєї провини не визнає та каже, що вважає покази свідків обвинувачення наклепом. Оскільки свідки обвинувачення на суд не прийшли, то засідання перенесли на 20 вересня.

14 серпня правоохоронці проводили обшуки у приміщенні Бердичівської райдержадміністрації – обшуки вели у кабінеті, орендованому керівництвом Швайківської територіальної громади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube