Свідки обвинувачення на суд не прийшли — засідання у справі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна перенесли

. Бердичів, 11 серпня 2023 року. Фото: Бердичівський міськрайонний суд

11 серпня у Бердичеві відбулося перше судове засідання у справі голови Швайківської громади Габріела Мкртчяна, якого обвинувачують у колабораційній діяльності. В обвинувальному акті йдеться про те, що Габріел Мкртчян після повномасштабного вторгнення закликав місцевих жителів громади не чинити спротиву росіянам та розібрати блокпости на території громади.

"Габріел Мкртчян обвинувачується в тому, що 22 березня 2022 року о 15:00 перебував на блокпосту разом із місцевими мешканцями поруч із сільською радою, розташованою за адресою: вулиця Осівська, 1, село Швайківка, де поширював серед невизначеного кола людей заклики до підтримки дій держави-агресора. У цей же час у цьому місці Габріел Мкртчян серед місцевих мешканців сказав: "Навіщо ви це все набудували? Заберіть! Коли прийдуть росіяни, не кіпішуйте. Будемо сіяти, як сіяли. Будемо жити при іншій владі, нам без різниці". Таким чином він публічно закликав до підтримки дій держави-агресора", — повідомив прокурор Ігор Швець.

Сам Габріел Мкртчян своєї провини не визнає та вважає покази свідків обвинувачення наклепом. Натомість каже, що постійно допомагає Збройним силам України.

"Це все брехня, маячня, — каже Габріел Мкртчян. — Такого не було взагалі, апріорі не могло бути того, в чому мене обвинувачують. Я переконаний, що ця справа є політичним замовленням. За ним стоять деякі чиновники, і, на жаль, деякі мої колеги. Я всім допомагав, допомагав, допомагав — нашим добровольчим батальйонам, що і роблю дотепер".

Судове засідання тривало близько пів години. За цей час затвердили порядок дослідження доказів, а також задовольнили клопотання адвоката Мкртчяна про допит свідків захисту. Оскільки свідки обвинувачення на суд не прийшли, то засідання перенесли на 20 вересня.

"Суд встановив порядок дослідження доказів. Маємо почати з допиту свідків. Проте свідків обвинувачення немає. Є декілька свідків сторони захисту, але сторона обвинувачення не готова їх допитувати, оскільки хоче підготуватися до їх допиту. Тому суд вважає неможливим продовжити роботу і відкладає розгляд справи", — розповів суддя Бердичівського міськрайонного суду Юрій Базюк.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube