Україна спільно з НАТО планує розміновувати Чорне море — ВМС ЗСУ

Чорне море. Фото: Суспільне Одеса

Україна разом з країнами-членами НАТО готується до розмінування Чорного моря. Наразі українські моряки продовжують відповідні навчання за кордоном.

Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України.

"Міжнародна співпраця з розмінування української акваторії постійно посилюється. Ще минулого року штаб тактичної групи протимінних дій проходив курс планування протимінних операцій, що допомогло підготувати особовий склад для злагодженої співпраці: відпрацьовувалися організація планування, порядок аналізу під час проведення протимінних операцій, контроль з обов’язковими посадовими особами, а також організація роботи з документами, що розробляються та звітними документами", — йдеться у повідомленні.

У ВМС зазначили, що все це проводилося відповідно до стандартів НАТО, які українські Сили оборони прагнуть опанувати в повному обсязі та підкреслили, що саме єдині принципи стануть запорукою успішного виконання спільних завдань, а також повністю забезпечать в майбутньому безпеку України від Росії.

"Тому, окрім теоретичної частини, важливим етапом передувало вивчення військовослужбовцями англійської мови на рівні достатньому для розуміння технічної документації та можливості вільного спілкування з міжнародними партнерами. Вже у 2023 році наші моряки мали нагоду продемонструвати засвоєні знання на практиці", — йдеться у повідомленні.

Разом з постійною діючою протимінною групою НАТО "Standing NATO Mine Countermeasures Group" була спланована навчальна операція з розмінування умовного кризового району біля північно-східного узбережжя Шотландії. Штаб керував протимінними силами, які виконували завдання.

Наразі українські моряки продовжують навчання за кордоном та активно готуються до того часу, коли врешті-решт загроза російського окупаційного флоту буде знешкоджена, і українську акваторію можна буде розмінувати.

"А до того часу важливо досягти повної взаємосумісності з нашими західними партнерами відповідно до стандартів НАТО", — зазначили у ВМС ЗСУ.

16 вересня речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що Росія передислокувала три великі десантні кораблі з Чорного моря в Азовське після українських ракетних ударів по десантному кораблю "Мінськ" та субмарині "Ростов-на-Дону" в окупованому Севастополі 13 вересня.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня, тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.