Данілов — про стратегічну точку перелому: "Ліквідація Чорноморського флоту змусить Кремль задуматися про вихід з війни"

Секретар РНБО Олексій Данілов під час інтерв'ю виданню Associated Press, 17 квітня 2023 року, фото: AP

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що ключовою точкою перелому в повномасштабній війні може стати завдання українськими захисниками відчутного ураження окупантам.

Про це посадовець написав у своїй колонці для "УП".

"Для прикладу, повна або часткова ліквідація російського військового Чорноморського флоту, що є завданням вирішуваним, мала б значно прискорити процеси на РФ пошуку виходу з розв'язаної війни. Це могла б бути гарна демонстрація відсутності можливостей у російської армії адекватної протидії західним технологіям, що малювала б дуже сумну картину подальших подій", — зазначив Данілов.

У цьому контексті секретар РНБО вказав на важливість надання Україні своєчасної військової допомоги з боку союзників та партнерів.

"Практика дозування у наданні Україні військової допомоги з міркувань острахів, аби не викликати роздратування Путіна і не провокувати РФ до подальшої ескалації, — хибна в основі. Відмова або зволікання з передачею українським Збройним силам сучасного озброєння — це пряме заохочення Кремля до подальшої війни, а не навпаки", — пояснив посадовець.

Водночас Данілов наголосив, що "чим більш переконливою буде для Росії перевага західної зброї в руках українських військових як на суші, так у морі та у повітрі, тим ближчими будуть досягнення наших стратегічних цілей, які збігаються з цілями й цінностями демократичного світу".

Чим Україна б'є по російських кораблях

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук 15 вересня поінформував, що в української авіації є два типи крилатих ракет, наданих партнерами для боротьби з російськими загарбниками.

"Британські Storm Shadow ми підвішуємо під ліве крило Су-24М, французькі Scalp — під праве. Обидві ракети чудово працюють, без шансів для окупанта", — підкреслив генерал-лейтенант.

Таким чином він розповів, яким саме типом крилатих ракет українські пілоти відправили плавзасоби "Мінськ" і "Ростов-на-Дону" вслід за "Москвою".