Екоактивісти в Берліні облили фарбою Бранденбурзькі ворота

ЗМІ
Екоактивісти біля Бранденбурзьких воріт 15 вересня, 2023 року в Берліні, Німеччина. Фото: Getty Images.

Екоактивісти руху "Останнє покоління" в Берліні облили фарбою Бранденбурзькі ворота на знак протесту проти кліматичної політики. За даними поліції, учасники акції затримані.

Про це повідомляє німецька телекомпанія Tagesschau.

У неділю, 17 вересня, з самого ранку Бранденбурзькі ворота в Берлін-Мітте облили фарбою. За даними поліції, постраждали всі шість стовпів пам'ятки Берліна. На місці працювало 40 екстрених служб, 14 людей затримали правоохоронці. Ведеться розслідування щодо пошкодження майна, що завдає шкоди населенню. Поліція оточила велику територію навколо пам'ятки.

Група Last Generation заявила, що несе відповідальність за акцію. Відповідно, для акції вона б використовувала підготовлені вогнегасники.

Одночасно з акцією фарбою облили Парізер Плац перед воротами. Активісти хотіли здійснити ще один протест, але їм завадила поліція.

Учасники протесту вимагають, щоб Німеччина повністю відмовилася від викопного палива (бензин, вугілля, газ) до 2030 року. Рух "Останнє покоління" планує нові акції, зокрема у Берліні сьогодні, 18 серпня, очікується блокування доріг.