Суд обрав запобіжний захід ще одному з підозрюваних у схемі заволодіння аеропортом "Одеса" — САП

Міжнародний аеропорт "Одеса". Фото: Одеське життя

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності, а саме — бізнесмену.

Про це 13 вересня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За даними Центру протидії корупції, мова йде про одеського бізнесмена Олександра Боруховича. Суд частково задовольнив клопотання та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 120,780 млн грн. Також він буде носити електронний браслет.

Крім того, підозрюваного зобов'язали прибувати на першу вимогу до детективів, не відлучатися з Одеси без дозволу детектива, прокурора або суду, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками, здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт та інші документи, що дають право на виїзд з України.

29 серпня п'ятьом особам повідомили про підозру у незаконному заволодінні "Міжнародним аеропортом "Одеса" та 2,5 мільярдами гривень доходу від його діяльності. Серед них — колишній одеський міський голова Олексій Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович.

Схема заволодіння аеропортом "Одеса". Фото: НАБУ

7 вересня бізнесмена Кауфмана затримали у залі суду та обрали запобіжний захід. Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК УкраїниПривласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою. Колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК УкраїниСкладання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

Бізнесмени Кауфман та Борухович вже фігурували у справі злочинної організації, яка нібито взяла під контроль Одеську міськраду. Їх ще минулого року взяли під варту з альтернативною заставою у 129 і 124 млн грн відповідно. Гроші знайшлися і вони одразу вийшли із СІЗО, повідомили в Центрі протидії корупції.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області