Труханов та заступники: завершилося розслідування щодо злочинної організації в Одесі

Одеська міська рада. Фото: Одеська міська рада

Завершилося досудове розслідування щодо злочинної організації, серед можливих учасників якої мер Одеси Геннадій Труханов, а також його заступники.

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Упродовж червня-липня 2023 року деяким з учасників справи повідомили про нові підозри, зокрема, через отримання від керівника злочинної організації хабаря у виді нерухомості.

За даними слідства, протягом 2016-2019 років підозрювані розробили злочинну схему, в якій привласнювали гроші з бюджету та передавали в оренду в обхід конкурсу земельні ділянки для подальшої забудови.

Загальний розмір завданої шкоди становить 689 млн грн. Крім того, учасники організації легалізовували кошти, отримані від вчинення інших кримінальних правопорушень.

Також, окремо розслідуватимуть причетність колишнього очільника прокуратури Одеської області, який підозрюється у привласненні землі в Одесі, а також у отриманні від представника компанії-забудовника хабаря у вигляді квартири.

Наразі дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 1 ст. 255Створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами, ч. 4 ст. 28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем, ч. 5 ст. 191,Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, ч. 4 ст. 368Підкуп особи, яка надає публічні послуги, ч. 3 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, ч. ч. 1, 2 ст. 369-2Зловживання впливом, ч. 4 ст. 358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів КК України.

Керівнику злочинної організації, оскільки особа переховується від слідства за межами України, повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255Створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами, ч. 3 ст. 27Організатором є особа, яка організувала вчинення кримінального правопорушення (кримінальних правопорушень) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням, ч. 4 ст. 28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч. 2 ст. 364Зловживання владою або службовим становищем, ч. 3 ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, ч. 3 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, ч. 2 ст. 369-2Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення, ч. 1 ст. 369-2 Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення КК України.

Що відомо

  • 5 грудня НАБУ та САП затримали трьох людей за підозрою у створенні злочинної організації та вчиненні корупційних злочинів в Одесі. Це бізнесмен Борис Кауфман, екснардеп Олександр Грановський та Костянтин Єфремов.
  • Кауфману, Грановському та Єфремову оголосили підозру за ч. 1. ст. 255, та ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.
  • За даними слідства, восени 2021 року в Одесі з'явилася злочинна організація, учасники якої взяли на себе контроль за аспектами економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради.
  • ВАКС вирішив заарештувавати бізнесмена Кауфмана з правом внесення 129 млн застави, Грановського — із можливістю внесення 124 млн, а Єфремова — 19,8 млн. Бориса Кауфмана звільнили того ж дня після внесення застави.
  • У грудні 2022 року НАБУ та САП повідомили про підозру трьом заступникам міського голови Геннадія Труханова. Їм інкримінують участь у злочинній організації.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області