Макрон: російському прапору немає місця на Олімпіаді у Парижі

Президент Франції Еммануель Макрон. AP

Російському прапору немає місця на Олімпійських іграх у Парижі, поки Росія скоює військові злочини в Україні.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю французькій спортивній газеті L'Équipe.

"Очевидно, що на Іграх у Парижі не може бути російського прапора, я гадаю, що з цього приводу є консенсус. Росії як країні немає місця в той час, коли вона скоює військові злочини та депортує дітей", — сказав Макрон.

Навесні Міжнародний олімпійський комітет рекомендував дозволити спортсменам із Росії та Білорусі виступати на міжнародних змаганнях у нейтральному статусі в індивідуальних дисциплінах.

Спортсменам також необхідно виконати певні умови: вони, зокрема, не мали виступати з підтримкою вторгнення Росії в Україну та мати зв'язки з російською чи білоруською армією, а також із силовими структурами обох країн.

"Справжнє питання, яке належить вирішити олімпійському світу, — яке місце відвести російським спортсменам, які готувалися все життя, але можуть стати жертвами цього режиму", — сказав Макрон в інтерв'ю L'Équipe.

За його словами, важливо розрізняти спортсменів, які фактично є співучасниками дій російської влади, та тими, хто став жертвою режиму. У цьому сенсі МОК має ухвалити справедливе і зрозуміле українцям рішення.

"Це той баланс, який ми маємо забезпечити", – додав французький президент.

Літні Олімпійські ігри відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року.