Резніков розповів, у скільки Україні обходиться один день війни

Український військовий встановлює запал до 155-мм артснаряду перед пострілом з гаубиці М777, поставленої США, Харківська область, 14 липня 2022 р. Фото: АР/Євген Малолетка

Міністр оборони Олексій Резніков, який іде у відставку, заявив, що день війни коштує Україні понад 100 мільйонів доларів.

Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу.

"День війни коштує нам 100 мільйонів доларів. А тепер візьміть бюджети всіх поважних великих волонтерських фондів, подивіться, скільки вони збирають. І держава, яка витрачає 100 мільйонів доларів на добу в цілому", — сказав міністр.

За словами Резнікова, несправедливо пред’являти претензії державі, всім — від місцевих керівників до парламенту, уряду, президента, що все роблять волонтери.

"Це не так. Насправді це роблять громадяни України — ті, хто працюють, тому що вони сплачують податки і ці податки йдуть в бюджет, а з цього бюджету йдуть в тому числі й на армію. Армія сьогодні — найбільший споживач коштів. Але ж кошти потрібні й на утримання країни в цілому: на інфраструктуру, на відновлення, на підтримку соціально незахищених", — сказав він.

17 травня у столиці Ісландії Рейк’явіку на саміті Ради Європи було оголошено про створення міжнародного Реєстру збитків, яких Росія завдала Україні з початку повномасштабного вторгнення. Тоді представники понад 40 держав підписали декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні минулого року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

За даними Світового банку на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.