Рада призначила Рустема Умєрова міністром оборони

Важливо
Голова Фонду державного майна Рустем Умєров, фото зі сторінки Умєрова у Facebook

Верховна Рада сьогодні 6 вересня підтримала кандидатуру ексголови Фонду держмайна Рустема Умєрова на посаду міністра оборони.

За призначення проголосували 338 народних депутатів, повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Железняк.

Що відомо про Умєрова

У велику політику він прийшов у 2019-му, коли партія "Голос" увійшла до Верховної ради. У 2020 році розпочав парламентські слухання щодо деокупації та реінтеграції Криму.

Після початку повномасштабного вторгнення Умєров брав участь у перемовинах щодо обміну полонених. Так за його допомоги вдалось повернути, зокрема й оборонців Азовсталі. Фонд держмайна під його керівництвом отримав майже чотири млрд грн від продажу об‘єктів.

3 вересня Володимир Зеленський оголосив про намір замінити міністра оборони Олексія Резнікова на Рустема Умєрова, який очолює Фонд держмайна..

4 вересня до Верховної Ради України надійшла заява Рустема Умєрова про звільнення з посади голови Фонду державного майна. 5 вересня Верховна рада звільнила Умєрова з посади голови ФДМУ.

5 вересня Верховна рада проголосувала за відставку міністра оборони України Олексія Резнікова, який напередодні подав заяву спікерові Руслану Стефанчуку.

Скандали, пов'язані з Міноборони

У каденції Резнікова було кілька скандалів. Перший з них — так звані "Яйця по 17". Тоді видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал, у якому стверджувалося, що за участі Міноборони розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Так, за словами видання, відомство законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині була близько 7 грн за штуку. За даними видання, ціни на найбільш ходові харчі в угоді Міноборони виявилися завищеними у два-три рази.

Тоді кільком чиновникам оголосили підозру. У січні голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що Резнікова переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а Міністерство оборони очолить голова розвідки Кирило Буданов. Проте вже наступного дня Арахамія повідомив, що змінювати керівництво Міноборони не будуть.

Наступний скандал також розпочався після розслідування "Дзеркала тижня". Видання заявило, що Міноборони уклало контракт із турецькою фірмою на зимовий одяг. Ціна контракту, за даними журналістів, була втричі більшою за початкову вартість курток. А саме вбрання виявилось не зимнім, а літнім.

Резніков зібрав пресконференцію, де показав куртки із тієї партії та пояснив, що вони не можуть бути літніми, адже "взимку 140 000 військових нам би про це сказали".

Після публікації цього розслідування "Українська правда" повідомила, що Зеленський шукає кандидатуру на заміну Резнікова.