Разом із електрочайником київські митники знайши у посилці ордени СРСР

. Ордени СРСР. Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники викрили спробу переслати у міжнародних поштових відправленнях державні нагороди Радянського союзу. Це п'ятнадцять радянських орденів: Вітчизняної війни, Червоної Зірки та "Знак Пошани".

Про це повідомила у Facebook пресслужба Київської митниці.

Зазначається, що відправник з Дніпра надсилав ордени до Китаю і задекларував їх як "електрочайник", а відправник із Сум пересилав нагороди до Литви і задекларував їх як "нагрудні знаки".

Орденська книжка, вилучена із посилки. Фото: Київська митниця/Facebook

В митниці поінформували, що разом з електрочайником та замість звичайних нагрудних знаків, під час огляду відправлень, вони виявили старі нагороди трьох типів та дві орденські книжки. Всі предмети направили на дослідження до спеціалізованої лабораторії для їх ідентифікації та встановлення характеристик.

"Експерти визначили, що надані на дослідження предмети — державні нагороди СРСР: одинадцять орденів Вітчизняної війни, три ордени Червоної Зірки, орден "Знак Пошани" та дві орденські книжки. Виготовлені ордени зі сплавів із золота та срібла",— йдеться у повідомленні.

Ордени СРСР. Фото: Київська митниця/Facebook

Оскільки пересилання нагород у міжнародних поштових відправленнях було здійснене із порушенням законодавства їх вилучили, поінформували митники.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Київська митниця передала на потреби військових однієї з військових частин Збройних сил України товари російського виробництва. Це 7,5 тонн утеплювача і 1,8 тонн шпаклівки. Вони зберігалися на одному зі складів.

Київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита.

На Київській митниці службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.

Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу.

Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.