Резніков: Без масової видачі зброї на початку вторгнення Україна б втратила Київ, Миколаїв, Одесу

Міністр оборони України Олексій Резніков, 28 квітня 2023 рік. Скріншот з відео пресконференції

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що за дві доби від початку повномасштабного вторгнення РФ лише у Києві громадянам, які долучилися до лав Тероборони, видали 21 тисячу автоматів Калашникова.

Про це посадовець повідомив у інтерв'ю Укрінформу.

"Якби ми йшли по папірцях, процедурах — це було б неможливим. Що ми маємо сьогодні, коли ворог далеко від Києва? Вже представники правоохоронних органів ставлять питання тим, хто видавав зброю: "На якій підставі ви видали автомати? Навіщо ви це робили?" Правоохоронні органи", — сказав глава МО.

Резніков зазначив, що люди, які ухвалювали рішення про видачу зброї та брали на себе таку відповідальність, тоді були героями, а зараз до них уже є питання. За його словами, схожих випадків "буде ще багато".

"Ніхто не думає, що це було 24-25 лютого. А ті ж хлопці, яких зараз питають, вони під кулями, під обстрілами везли зброю й в інші міста. У Миколаїв, наприклад. Спитайте Віталія Кіма. Він чітко скаже: "Якби мені з Києва не привезли автомати, і я б їх не роздав цивільному населенню, яке зайшло в ТРО, то ми б не втримали Миколаїв". Якби ми не втримали Миколаїв — росіяни б пішли на Одесу, і Одеса, і Чорне море були б вже заблоковані. І була б інша картина. І таких прикладів я можу навести безліч", — додав міністр.