Таліби заборонили афганським жінкам відвідувати національний парк

Парк розваг в Афганістані, 14 листопада 2014 року, фото: АР

Радикальний ісламістський рух Талібан, який нині керує в Афганістані, заборонив жінкам відвідувати популярний національний парк Банд-е-Амір у провінції Баміян.

Про це пише Sky News

Зазначається, що для виконання цього наказу залучать Сили безпеки Афганістану. Рішення постановило Міністерство пороків і чеснот, яке складається виключно з чоловіків.

Міністр Афганістану Мохаммад Халід Ханафі сказав, що він відвідав регіон і виявив, що жінки там не дотримувалися правильного способу носіння хіджабу в парку. Про таке порушення Ханафі повідомив офіційних осіб і священнослужителів, додавши, що жінкам не обов'язково оглядати визначні пам'ятки.

Ця заборона доповнює перелік обмежень, застосованих щодо жінок і дівчат після того, як Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, через 20 років після того, як його повалили війська США.

Торік у листопаді уряд під проводом Талібану заборонив жінкам відвідувати громадські місця, включно з парками, мотивуючи це порушенням хіджабу. Дівчатам також забороняють навчатися в університеті, а відвідування середньої школи для них не обов’язкове. Нещодавно афганським студенткам також заборонили навчатися за кордоном.

Що відомо про прихід Талібану до влади в Афганістані

15 серпня 2021 року бойовики "Талібану" почали наступ на Кабул. Того ж дня в країні оголосили про мирну передачу влади талібам. 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".

"Талібан" обіцяв не утискати права жінок, але після приходу до влади заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи.

Мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок.

Крім того, колишній керівник релігійної поліції "Талібану" Мулла Нуруддін Турабі заявив, що таліби планують відновити екстремальні покарання, такі як страти та ампутації.