NASA виявило новий кратер на Місяці після падіння російської космічної станції "Луна-25"

Це зображення має ширину 1100 метрів, а місячна північ спрямована вгору. Фото: Центр космічних польотів імені Годдарда NASA/ Університет штату Арізона

Національне управління США з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) отримало зображення нового кратера на Місяці. Ймовірно, це місце падіння російського космічного апарату "Луна-25" 19 серпня.

Про це повідомляється на сайті NASA.

“Космічний апарат NASA LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter) сфотографував новий кратер на поверхні Місяця, який, ймовірно, є місцем падіння російського космічного апарату "Луна-25", — йдеться у повідомленні.

На сайті NASA пропонується  GIF , де порівнюються два зображення: знімок поверхні місяця від 27 червня 2020 року і фото від 24 серпня 2023 року.

Там також зазначається, що команда LROC порівняла знімки, зроблені до моменту зіткнення, з послідовністю, зробленою після нього, і виявила невеликий новий кратер.

“Останнє "попереднє" зображення цієї ділянки було зроблене LRO в червні 2022 року (кадр № M1410024427R); отже, кратер утворився десь після цієї дати. Оскільки цей новий кратер розташований близько до передбачуваної точки зіткнення з “Луною 25”, команда LRO приходить до висновку, що він, швидше за все, походить від цієї місії, а не від природного ударного елементу”, — відзначили у космічній агенції.

Новий кратер має діаметр близько 10 метрів і розташований на 57,865 градусів південної широти і 61,360 градусів східної довготи на висоті близько мінус 360 метрів.

Це зображення має ширину 1100 метрів, а місячна північ спрямована вгору. Фото: Центр космічних польотів імені Годдарда NASA/ Університет штату Арізона

Зображення LROC NAC, збільшене в чотири рази, з центром на ймовірному кратері Луни 25. Ширина зображення 275 метрів, північ спрямована вгору. Фото: Центр космічних польотів імені Годдарда NASA/ Університет штату Арізона

LRO управляється Центром космічних польотів імені Годдарда NASA в Грінбелті в штаті Меріленд для Управління наукових місій штаб-квартири агентства у Вашингтоні. Апарат запустили 18 червня 2009 року. LRO збирає дані за допомогою семи потужних інструментів. Управління та експлуатацію LROC здійснює Університет штату Арізона.

Що відомо про аварію на Місяці космічної станції "Луна-25"

11 серпня, Росія запустила свою першу місячну місію за майже півстоліття, сподіваючись першою здійснити м'яку посадку на південному полюсі Місяця.

Однак зв'язок зі станцією "Луна-25" перервався 19 серпня близько 14:57 за місцевим часом. Заходи з пошуку апарата не дали результату. 20 серпня у Росії заявили, що "Луна-25", за попередніми даними, зіштовхнулась з Місяцем та "припинила своє існування".