У "Роскосмосі" назвали причину аварії станції "Луна-25" і заявили про "безцінний досвід"

Генеральний директор корпорації "Роскосмос" Юрій Борисов та космонавт Сергій Прокоп'єв на аеродромі "Байконур" у Казахстані, 21 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Генеральний директор російської корпорації "Роскосмос" Юрій Борисов заявив, що причиною аварії космічної станції "Луна-25" стало те, що у станції вчасно не відключився двигун: він пропрацював 127 секунд замість 84.

Його слова наводить російське пропагандистське агенство "РИА Новости".

Зазначається, що аварійна комісія вже створена і почала роботу, її результати врахують при плануванні наступних місій. При цьому Борисов сказав, що доводиться опановувати технології наново через перерву у місячних програмах на 50 років.

"Попри теперішню аварію Росія отримала безцінний досвід перельоту до Місяця і виходу на його орбіту", — заявив він.

Крім того, гендиректор "Роскосмосу" заявив, що, на його думку, Росія має брати участь у "місячній гонці".

Раніше, 11 серпня, Росія запустила свою першу місячну місію за майже півстоліття, сподіваючись першою здійснити м'яку посадку на південному полюсі Місяця.

Однак зв'язок зі станцією "Луна-25" перервався 19 серпня близько 14:57 за місцевим часом. Заходи з пошуку апарата не дали результату. 20 серпня у Росії заявили, що "Луна-25", за попередніми даними, зіштовхнулась з Місяцем та "припинила своє існування".

Космічна гонка Росії з Індією

"Лунa-25" намагалася досягти Місяця раніше іншого космічного корабля з Індії — "Chandrayaan-3", який має приземлитися на супутнику Землі 23 серпня. Обидві країни прагнули першими досягти південного полюса Місяця приблизно 25 серпня.

"Чандраян-3" планує проводити експерименти протягом двох тижнів, а Луна-25 мала працювати на Місяці один земний рік.