Росія має бути позбавлена всіх надбань агресії — прем'єр Молдови

Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан. Фото: АР

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що окупація Криму Росією є викликом національній, регіональній та глобальній безпеці.

Про це політик повідомив під час саміту Кримської платформи 23 серпня.

"РФ перетворила півострів на плацдарм для спрямування військової сили глибше в Україну та за її межі, що має далекосяжні наслідки для самої України, для моєї країни й для ширшої міжнародної спільноти", — сказав Речан.

Глава молдовського уряду зазначив, що, діючи з Криму, Росія захопила більше українських земель, проклала сухопутний коридор до Молдови, обмежила свободу судноплавства в Чорному морі та поставила під загрозу судноплавство на Дунаї, порушивши експорт зерна на світові ринки.

Таким чином, за його словами, окупація півострова є не лише викликом національній безпеці, а й регіональним та глобальним, що потребує наполегливої та твердої міжнародної реакції.

"Росія має бути позбавлена всіх надбань агресії, що означає повну і безумовну деокупацію України, включно з Кримом. РФ має бути притягнута до відповідальності за акти агресії, а всім іншим має бути дано однозначний сигнал, що "сила не буде виправдана", — наголосив прем'єр.

Речан закликав збільшити кількість додаткових поставок систем ППО для України, оскільки залишилося небагато часу до зими.

"Злочинний намір Росії залишити українців у холоді, темряві та без води цієї зими має провалитися. У Молдові немає вагань щодо підтримки України, тому що ми знаємо, що це могли бути ми. Ми знаємо, тому що ми вже пережили російські спецоперації в Придністров'ї", — вказав політик.

Прем'єр підкреслив підтримку Молдови створенню спеціального міжнародного трибуналу для злочинів агресії проти України.