ООН: Через війну в Україні загинуло понад 9 тисяч цивільних, з яких — 545 діти

. Засідання Ради Безпеки ООН, 23 червня 2023 року. Фото: AP

Заступник Генсека ООН Розмарі ДіКарло заявив, що Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВПКЛ) підтвердило загибель щонайменше 9 444 тисяч цивільних осіб, у тому числі 545 дітей через повномасштабну війну РФ проти України.

Про це Розмарі ДіКарло сказав під час засідання Ради безпеки ООН.

"УВКПЛ підтвердило загибель щонайменше 9444 тисяч цивільних осіб, у тому числі 545 дітей, 1156 дітей отримали поранення. Реальні цифри, ймовірно, набагато вищі. За деякими оцінками, загальна кількість убитих цивільних осіб і військовослужбовців обох сторін становить півмільйона, і кінця цій війні, яка була розпочата всупереч принципам Статуту ООН і міжнародного права, не видно", — сказав заступник Генерального секретаря ООН.

Він додав, що після виходу Росії із "зернової угоди" 17 липня, бойові дії лише "загострилися".

"Напади на зернові об'єкти можуть мати далекосяжні глобальні наслідки. Вони загрожують звести нанівець прогрес, досягнутий у зміцненні продовольчої безпеки за останній рік. Це може стати катастрофою для 345 мільйонів людей, які вже відчувають гостру нестачу продовольства в усьому світі", — сказав Розмарі ДіКарло.

Також, за його словами, станом на сьогодні ООН підтвердила 173 випадки сексуального насильства, пов’язаного з війною, щодо 112 чоловіків, 57 жінок і чотирьох дівчат. Своєю чергою Міжнародна незалежна комісія з розслідування ситуації в Україні заявила, що такі випадки сексуального насильства можуть вважатися воєнними злочинами.

"Ми шкодуємо, що ООН досі не має необхідного доступу для перевірки тверджень про порушення проти дітей на підконтрольній росіянам території України або в самій Російській Федерації, включно з дітьми, яких ймовірно вивезли в Російську Федерацію з України", — сказав він і додав, що ООН також стурбоване можливим впливом на цивільне населення обстрілів російських прикордонних населених пунктів і атак безпілотників у глибині Росії.

"Напади на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, де б вони не відбувалися, є невиправданими та суворо забороненими міжнародним правом", — підкреслив заступник генсека ООН.

Станом на 3 серпня поточного року Міністерство внутрішніх справ України внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

24 липня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомляв, що Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.