Поліція відкрила маже 90 тисяч проваджень щодо воєнних злочинів, скоєних військовими РФ — Клименко

Фото: МВС

Національна поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів військовими російської армії в Україні.

Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив під час зустрічі з головною прокуроркою щодо розслідування ситуації в Україні Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду Брендою Голліс.

"Щодня працюємо над тим, аби Росія понесла відповідальність за скоєні воєнні злочини проти наших людей", — сказав очільник МВС України.

За словами Ігоря Клименка, поліція розпочала понад 87 тисяч кримінальних проваджень за фактами скоєння злочинів російськими військовими. Більшість з них з напрацьованими матеріалами передані за підслідністю до СБУ.

"Однак деякі великі справи – як, наприклад, звірства окупантів проти цивільних у Бучі та Ірпені – в розслідування слідчих поліції", — поінформував Клименко.

Міністр зазначив, що депортація українських дітей з окупованих територій, обстріли цивільної інфраструктури, знищення екосистеми – ці та більше злочинів Росії чітко фіксуються правоохоронцями.

15 липня генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини.

За даними Офісу генпрокурора, станом на 15 липня задокументовано понад 95 тисяч воєнних злочинів. Загалом 368 особам повідомлено про підозру, до суду направлено 219 обвинувальних актів.