"На день ближче до перемоги": в Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму

Фільм "На день ближче до перемоги". Фото: Суспільне Тернопіль

Документальний фільм "На день ближче до перемоги" презентували в Тернополі. Це 16 історій про військовослужбовців та військовослужбовиць, які захищають Україну від російських окупантів, а також історії волонтерів та рідних загиблих бійців. У зйомках фільму взяли участь військові 105-ї окремої бригади територіальної оборони.

Одна з історій військової Марії Щербан.

"Я звичайна кухарка, я готувала. Я там була 4 місці, 2 тижні приїхала з Харкова. Дуже важко бути там. Зовсім інакше давати інтерв’ю там, коли ти вже тут. Надзвичайно переживаю за інших солдатів, слухаю їхні розповіді, дуже важко", — каже Марія.

Марія Щербан. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагороджують Марію Щербан. Фото: Суспільне Тернопіль

У зйомках фільму взяли участь військовослужбовці та військовослужбовиці 105-ї окремої бригади територіальної оборони. Серед них командир механізованого відділення Микола Грушецький. Він – хореограф.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Микола Грушецький був головним балетмейстером обласної філармонії.

"Дуже шокований, що про нас знімали, бо ми такі прості хлопці, ми не супер еліта. Всі хлопці прості, хто звідки, робочі, танцюристи, як я, музиканти, трактористи. Ми не уявляли, що про нас будуть знімати фільм", — говорить Грушецький.

Микола Грушецький. Фото: Суспільне Тернопіль

Військовослужбовці на презентації фільм. Фото: Суспільне Тернопіль

Фільм знімали на Харківщині та Тернопільщині. Це розповіді військовослужбовців та військовослужбовиць, волонтерів, а також рідних загиблих бійців.

Показ фільму "На день ближче до перемоги". Фото: Суспільне Тернопіль

Знімальна команда працювала безкоштовно. Про це розповів начальник служби зв’язків з громадськістю 105-ї окремої бригади територіальної оборони Юрій Кульпа.

"Оператори, монтажники, режисери працювали безкоштовно. Вони відгукнулися за першим покликом, бо розуміли, що мова йде про те, чим вони можуть наблизити перемогу, чим вони можуть сьогодні допомогти суспільству. Цей фільм невдовзі плануємо демонструвати у соціальних мережах, зокрема на YouTube "ТРО Медіа". Станом на сьогодні ми хочемо здійснити ще декілька допрем’єрних показів і провести прем’єру для того, аби консолідувати наше суспільство і показати його в тих організаціях, де працюють військовослужбовці і герої нашого часу".

Юрій Кульпа. Фото: Суспільне Тернопіль

Показ документального фільму. Фото: Суспільне Тернопіль

Допрем’єрний показ фільму "На день ближче до перемоги". Фото: Суспільне Тернопіль

Учасники заходу. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Юрія Кульпи, головним музичним супроводом до фільму стала пісня і кліп гурту "Kozak System" "Українське сонце".

Що відомо про 105 окрему бригаду тероборони

  • 105 окрема бригада територіальної оборони сформована 27 червня 2018 року.
  • Перебуває в безпосередньому підпорядкуванні Регіонального управління "ЗАХІД" Сил територіальної оборони.
  • Із 24.02.2022 бригада розгорнута до штату воєнного часу року, має у своєму складі управління, окремі підрозділи, чотири окремі батальйони. З початку російського повномасштабного вторгнення починається бойовий шлях підрозділів.
  • Із березня 2022 року й дотепер особовий склад бригади бере безпосередню участь в бойових діях на територіях Сумської, Харківської, Запорізької, Донецької областей.
  • Попри постійні обстріли та сили противника, особовий склад продовжує виконувати бойові завдання, готовий до подальшого просування та звільнення тимчасово окупованих територій.
  • Із 10 січня 2022 року бригаду очолює полковник Євген Вікторович Фоменко.
  • 4 грудня 2022 року під час урочистостей в Києві 105 окрема бригада територіальної отримала Збройних Сил України бойовий прапор.

Читайте також